Loading...
YUKARI

Nintendo Switch

Nintendo Switch, hem televizyona bağlanarak hem de taşınabilir olarak kullanılabilen hibrit bir oyun konsoludur. Zaten Nintendo Switch’in konsol dünyasına getirdiği en büyük yenilik de budur. Konsol, tablet benzeri bir ekrana ve iki tarafında bulunan iki adet sökülüp takılabilir Joy-Con adlı kontrol cihazına sahiptir. Bu konsol ile oyun oynamanın üç yolu vardır.

  • Televizyon Modu: Konsolu dok istasyonuna yerleştirerek televizyonda oyun oynayabilirsiniz. Bu durumda Joy-Con kontrol cihazları oyun oynamak için kablosuz olarak kullanılabilir ya da daha geleneksel bir kontrol cihazı deneyimi sağlamak için bir tutma aksesuarına bağlanabilir. Ayrıca geleneksel tarzda  bir kontrol cihazı olan Nintendo Switch Pro da ayrı olarak satılmaktadır.
  • Taşınabilir Mod: Konsolu, yerleştirme istasyonundan çıkartarak üzerinde bulunan ekran ve iki tarafındaki Joy-Con kontrol cihazları sayesinde taşınabilir olarak kullanabilirsiniz. Nintendo, cihazın taşınabilir modda batarya ömrünün 6 saatten uzun olduğunu iddia ediyor. Tabii, bu süre oyuna ve kullanım koşullarına bağlı olarak değişiyor. Örneğin Nintendo, kullanıcıların taşınabilir modda yaklaşık olarak üç saat boyunca The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynayabileceklerini söylüyor.
  • Masaüstü Modu: Üzerinde bulunan destek çubuğu sayesinde, konsolu herhangi düz bir yüzeye koyarak ve üzerindeki Joy-Con kontrol cihazlarını çıkararak ister tek başınıza, isterseniz de bir arkadaşınızla birlikte oyun oynayabilirsiniz.

YouTube kanalımıza abone olun, bizi takip edin…

Bize Ulaşın

Kükürtlü Mah 3. Kardelen Sk. No:1
Osmangazi/Bursa
0(224) 245 00 09
0(546) 638 16 00
0(850) 466 16 00